Ласерски / алуминиумски Трансфер BOPET филм

Ласерски / алуминиумски Трансфер BOPET филм

Краток опис:

Тип: FFS1

Производ Употреба:  метализацијата, ласерски позлата, пренос на картон, ткаенина, пластика, кожа и др


детали за производот

Тагови производ

Лист на производот податоци:

Номинална дебелина

25 ~ 250μm

метрички единици

сопственост

Метод на испитување

ЕДИНИЦА

тест вредност

Averge ДЕБЕЛИНА ТОЛЕРАНЦИЈА

ASTM D374

%

± 2

Сила на истегнување ≥

MD

ASTM D882

МПА

200

ТД

225

издолжување ≥

MD

ASTM D882 

% 

130

ТД

115

ТОПЛИНА намалување ≤

MD

ASTM D 1204 150 ℃ / 30мин

%

1.25

ТД

-0,15

Haze ≤

ASTM D1003

%

1.2

Мокрење тензии

ASTM D2578

дина / cm

56

пренесување

ASTM D1003

%

89,5

јасност

ASTM D1003

%

99,2

Објаснете:
1.Wetting тест напон се применува само на корона третирани филм.
2. резултатите треба, сепак, да се смета како општ водич за материјалот, а не како гаранција.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!