BOPET прозорец филм

BOPET прозорец филм

Краток опис:

Тип: FSW

Карактеристики на производот:  висока јасност, ниска површина грубост, лесно ослободување, одличен плошноста, димензионални термичка стабилност, голем изглед

Производ Употреба:  се користи за прозорецот филм за автомобил и зграда (има функции на топлинска изолација, зачувување на енергијата, анти-експлозија, ултравиолетови-доказ, оклопна заштита на приватноста и безбедноста)


детали за производот

Тагови производ

Производ Фата состојба:

Номинална дебелина

23~ 125μm

метрички единици

сопственост

Метод на испитување

ЕДИНИЦА

тест вредност

AVERGE ДЕБЕЛИНА ТОЛЕРАНЦИЈА

ASTM D374

%

± 2

Јачина на истегнување ≥

MD

ASTM D882

МПА 

220

ТД

255

издолжување ≥

MD

ASTM D882

%

125

ТД

110

модул ≥

MD

ASTM D882

МПА

4300

ТД

4800

ТОПЛИНА намалување ≤

MD

ASTM D 1204 150 ℃ / 30мин

%

1.4

ТД

0

Haze ≤

ASTM D1003

%

1.6

пренесување

 

ASTM D1003

%

99,4

јасност

 

 

%

99,3

Сјај (45º) ≥

ASTM D2457

-

135

Мокрење тензии ≥

ASTM D2578

дина / cm

56

Објаснете:
1.Wetting тест напон се применува само на корона третирани филм.
2. резултатите треба, сепак, да се смета како општ водич за материјалот, а не како гаранција.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!